Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Hvilken Ljungby-modell skal jeg velge?

Ljungby er optimalisert ytelse, tilpasset kundens behov med høy tilgjengelighet gjennom hele livssyklusen. Maskinene holder mål med høy kvalitet og har lang levetid, noe som gir deg bedre driftsøkonomi.

Mange Ljungby-modeller går i 3 til 5 skift, og mange kunder har kjørt maskinene sine i over 60 000 timer uten å måtte skifte utsatte deler som splinter og akseloppheng. Det er definisjonen av kvalitet og god driftsøkonomi. De fleste Ljungby-modeller er også tilpasset med ekstrautstyr eller spesielle funksjoner, slik du ønsker at maskinen skal være. Ønsker du en helt standard maskin har vi selvfølgelig også det.

Ljungby L11 stein

Ljungby L9 – L11

Dette er sterke og fleksible servicemaskiner som er utstyrt for det arbeidet maskinen skal utføre innen jordbruk, anbudsarbeid eller som en fleksibel servicemaskin.

Les mer om L9 her
Les mer om L11 her

SpesifikasjonL9L11
Tjenestevekt tonn9,5-10,510,9-11,5
Tipplast 0° kg6 5008 100
Brytekraft Standardskuffe kN9595
Maks. motoreffekt kW (hk)157 (213)157 (213)
Maks. dreiemoment (Nm)945945
Løftehøyde mm3 9854 070
OverføringZF Ergopower WG160ZF Ergopower WG160
ForakselZF MTL 3075ZF MTL 3075
BakakselZF MTL 3075ZF MTL 3075
Tømmerkl (m2)1,61,6
Dekkdimensjon17,5R2520,5R25
Ljungby L15

Ljungby L13 – L15

Testvinnere som er kraftige arbeidsmaskiner for tøffe anbudsarbeider og industriservice. Kraft og funksjon utover det vanlige.

Les mer om L13 her
Les mer om L15 her

SpesifikasjonL13L15
Tjenestevekt tonn12,8-13,614,5-16,0
Tipplast 0° kg9 30010 900
Brytekraft Standardskuffe kN110120
Maks. motoreffekt kW (hk)230(300)230(300)
Maks. dreiemoment (Nm)1 2001 200
Løftehøyde mm4 1804 180
OverføringZF Ergopower WG210ZF Ergopower WG210
ForakselZF MTL 3085ZF MTL 3085
BakakselZF MTL 3085ZF MTL 3085
Tømmerkl (m2)2,02,0
Dekkdimensjon20,5R2520,5R25
Ljungby L18

Ljungby L18 – L20

Disse to tøffe hjullasterne er til litt mer krevende oppgaver i grushaugen eller til tømmerhåndtering. Maskiner med ekstra muskler, og ekstra komfort.

Les mer om L18 her
Les mer om L20 her

SpesifikasjonL18L20
Tjenestevekt tonn17,2-19,019,8-22,0
Tipplast 0° kg13 90016 100
Brytekraft Standardskuffe kN170180
Maks. motoreffekt kW (hk)220(300)220(300)
Maks. dreiemoment (Nm)1 2001 200
Løftehøyde mm4 2654 320
OverføringZF Ergopower WG210ZF Ergopower WG210
ForakselZF MTL 3085ZF MTL 3105
BakakselZF MTL 3085ZF MTL 3095
Tømmerkl (m2)2,62,9
Dekkdimensjon23,5R2523,5R25
Ljungby L25

Ljungby L25 – L30

Når det kreves enda litt ekstra ytelse, er disse to maskinene perfekte for jobben. Disse trives bedre jo tøffere jobben er.

Les mer om L30 her

SpesifikasjonL25L30
Tjenestevekt tonn25,5-28,530,0-32,0
Tipplast 0° kg21 50024 000
Brytekraft Standardskuffe kN230250
Maks. motoreffekt kW (hk)294(400)294(400)
Maks. dreiemoment (Nm)2 1102 110
Løftehøyde mm4 6304 700
OverføringZF Ergopower 5WG310ZF Ergopower 5WG310
ForakselMT-L 3115-IIMT-L 3115-II
BakakselMT-L 3115-IIMT-L 3115-II
Tømmerkl (m2)3,64,0
Dekkdimensjon26,5R2529,5R25

Finn maskinselger

Maskinselgere
Velg område
Christian Salomon Olsen
48 27 15 75
christian.olsen@entrack.no

Alexander Apeland
90 84 33 90
alexander.apeland@entrack.no

Torstein Børve
48 01 47 34
torstein@entrack.no

Torstein Børve
48 01 47 34
torstein@entrack.no

Tor Isdahl (Yanmar/Kramer)
930 36 814
tor.isdahl@entrack.no

Thomas Bakervik
46 19 06 53
thomas@entrack.no

Tor Isdahl (Yanmar/Kramer)
930 36 814
tor.isdahl@entrack.no

Harald Holte
95 19 55 70
harald@entrack.no

Hedmark/Oppland
Anders Roterud

97 69 64 26
anders.roterud@entrack.no

Hedmark
Tor Hammer
99 10 36 46
tor@entrack.no

Alf Magne Gausen
90 61 83 93
alf.gausen@entrack.no

Rolf-Eirik Ivarsson
91 10 22 51
rolf-eirik.ivarsson@entrack.no

Yanmar
Hans Christian Hagen
91 51 02 42
hchagen@hh-maskin.no

Kramer
Tom Erik Huuse
90 06 29 84
tehuuse@hh-maskin.no

Du kan også selvfølgelig kontakte oss på firmapost@entrack.no eller telefon 62 94 54 40 – eller du kan legge igjen informasjonen din under her så tar vi kontakt med deg så snart som mulig!

Kontakt oss