fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Utrolige jobbsteder

Alle jobber støter på hindringer, men vi ser ofte at det er mulig å finne enkle, effektive og rimelige løsninger med våre MB Crusher produkter, selv for de mest ekstreme og utrolige jobbstedene. Her er noen eksempler:

Rive en 16 etasjes bygning

Hvor:
I sentrum av en stor by i Japan

Hvordan:

Med en BF70.2 knusebøtte, en Hitachi gravemaskin og en kran.

Oppdrag:

Å bringe knusebøtta til 16. etasje ved hjelp av en kran for å resirkulere armert betong, uten å skape ekstra problemer og fortsette å rive bygningen en etasje om gangen. Rivningsavfallet ble deretter kastet ned i et hull som ble åpnet i sentrum av bygningen, for å beskytte det omkringliggende området.

Resultater:

Tidsbesparende materialhåndtering og betydelig reduksjon av støv- og lydutslipp.

Unngå transport av avfallsmateriell med helikopter

Hvor:
I en hytte i de bayerske Alpene, 2000 meter over havet.

Hvordan:

Bruker en BF60.1 knusebøtte, en gravemaskin og et helikopter.

Oppdrag:

Å bringe knuseren til å behandle rivingsmaterialet på stedet; å knuse materialet på stedet og bruke det som veibase for omkringliggende stier. Hvordan førte de det til hytta når et helikopter bare kan bære maksimalt 1200 kg (2645 lb)? Noen av de tyngre komponentene til BF60.1 knuseskuffen ble fjernet og deretter satt sammen raskt på stedet.

Resultater:

Betydelige besparelser på både avfallshåndtering og transportavgift, i tillegg til gjenbruk av det resulterende materialet direkte på stedet.

Andre utrolige eksempler

Unngå oversvømmelse

I Mexico, for å unngå å oversvømme en trafikkvei, brukte de en MB-R500 trommeskjærer for å grave en tett og lang grøft.

Resultater: Ingen vibrasjoner eller sprukne vegger, og en nøyaktig fjerning av bare det nødvendige materialet.

Håndtere farlig materiell

De brukte en MB-G900 gripe, i Latvia, for å enkelt ta tak i store trommer som inneholder diesel og maling.

Resultater: Sparte på både tid og lastebil, mer arbeid i sikkerhet og med høyere fortjeneste.

Lang vei

I Montana, USA – brukte de en BF120.4 knusebøtte til å utvikle en stor del av landet til et nytt boligområde. Den knuste elvestein for øyeblikkelig gjenbruk.

Resultater: Titusenvis av dollar spart, mellom transport og materialhåndtering, og tilbakekjøpsmateriale som fyll.

Finn maskinselger

Maskinselgere
Velg område
Christian Salomon Olsen
48 27 15 75
christian.olsen@entrack.no

Alexander Apeland
90 84 33 90
alexander.apeland@entrack.no

Torstein Børve
48 01 47 34
torstein@entrack.no

Torstein Børve
48 01 47 34
torstein@entrack.no
Thomas Bakervik
46 19 06 53
thomas@entrack.no

Harald Holte
95 19 55 70
harald@entrack.no

Hedmark/Oppland
Anders Roterud

97 69 64 26
anders.roterud@entrack.no

Hedmark
Tor Hammer
95 19 55 70
tor@entrack.no

Alf Magne Gausen
90 61 83 93
alf.gausen@entrack.no

Rolf-Eirik Ivarsson
91 10 22 51
rolf-eirik.ivarsson@entrack.no

Yanmar
Hans Christian Hagen
91 51 02 42
hchagen@hh-maskin.no

Kramer
Tom Erik Huuse
90 06 29 84
tehuuse@hh-maskin.no

Du kan også selvfølgelig kontakte oss på firmapost@entrack.no eller telefon 62 94 54 40 – eller du kan legge igjen informasjonen din under her så tar vi kontakt med deg så snart som mulig!

Kontakt oss